Dożynki

Drukuj
Poprawiono: sobota, 10, listopad 2012
Dożynki - 2011

 

21 sierpnia 2011 roku odbyły się Dożynki gminne w Chabówce. Gospodarzem dożynek była pani burmistrz Ewa Przybyło. W dożynkach uczestniczyły sołectwa : Ponice, Rdzawka, Chabówka, mieszkańcy Rabki oraz liczni goście. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. o godz.11:00 w Kościele w Chabówce. W kazaniu ks. Paweł Skowron - proboszcz w Chabówce zwrócił uwagę by samorząd dzieląc fundusze nie zapomniał o sołectwach.

Wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa : Ponice, Rdzawka, Chabówka oraz zespoły regionalne „Majeranki” i „Robcusie” . Zostały też przygotowane stoły z przysmakami dla wszystkich gości, nasz stół prezentował się okazale. Za przygotowanie wieńca i stołu składamy podziękowanie naszemu Kołu Gospodyń Wiejskich. Większość mieszkańców naszej wsi biorących udział w dożynkach było w strojach góralskich z sołtysem na czele. W dożynkach udział wzięli także nasz radny miejski – pan Adam Czyszczoń oraz radny do powiatu pan Leszek Świder.

Dziękujemy panu Markowi Traczykowi który zorganizował kapelę, która przygrywała śpiewającym. Przyśpiewki dożynkowe wyszły nam bardzo ładnie o czym mówili wszyscy. W tych ważnych dla nas uroczystościach nie zabrakło też z nami naszego proboszcza ks. Piotra Wojtyły, za co mu serdecznie dziękujemy. Na dożynki wybraliśmy się na wozach, ciągnikami kierowali panowie : Henryk Suchocki i Krzysztof Jurzec. Powołano komisję która miała za zadanie ocenę wieńca dożynkowego i stołu, przewodniczącą została radna pani Bernarda Żaczek , przedstawicielem naszego sołectwa w komisji była pani Barbara Rapacz.

Po południu rozpoczął się program artystyczny w którym wystąpił również nasz zespół góralski „Powicher” kierowany przez pana Piotra Kowalcze. Zespół zebrał burzliwe oklaski w którym większość stanowią nasze dzieci. Wielu mieszkańców naszej wsi uczestniczyło w festynie dożynkowym do późnych godzin nocnych. Z każdym rokiem przybywa mieszkańców którzy ubierają się w strój góralski a i ks. Proboszcz cieszy się, że próbujemy naszym dzieciom przekazać spuściznę naszych przodków, bo to daje nadzieję, że na starość na wsi nie zostaniemy sami bo nasze dzieci wyjadą za granicę lub do miasta. Tydzień później 28 sierpnia odbyły się dożynki w naszej wsi. Ks. proboszcz odprawił uroczystą mszę dziękczynną, a po Mszy św. zaprosił wszystkich na przyjęcie.

Jeszcze raz chcemy gorąco podziękować wszystkim których nie wymieniliśmy a pracowali i przyczynili się do tego, że nasza wieś w dożynkach gminnych i wiejskich pokazała się z bardzo dobrej strony.

Zdjęcia z Dożynek w naszym Archiwum fotograficznym.

Monday the 3rd. ::: Rdzawka - nasza Mała Ojczyzna