Kościół Świętego Krzyża


Wydanie książki "Kościół Świętego Krzyża na Obidowej w Chabówce"

 

 

Po wydaniu monografii Rdzawki - „Jako to downo było” przez prezesa naszego Stowarzyszenia – Leszka Świdra ks. dr Czesław Poloczek rektor kościoła św. Krzyża na Obidowej zwrócił się z prośbą o pomoc w opisaniu i udokumentowaniu historii kościoła św. Krzyża. Ks. Czesław zadeklarował daleko idącą pomoc w udostępnieniu dokumentacji jaką posiadają Księża Marianie. Księża zadeklarowali również gotowość poniesienia kosztów wydania. Argumentem, że należy to zrobić była też informacja, że w okresie wakacyjnym 2014 roku kościółek zwiedziło blisko 10 tysięcy turystów, z tego 1/3 to obcokrajowcy. Informator został napisany przez ks. dr Czesława Poloczka – rektora kościółka i prezesa naszego Stowarzyszenia Leszka Świdra. Po raz pierwszy opisano kościółek sięgając do dokumentów Kurii Krakowskiej, kronik parafialnych, artykułów z prasy, materiałów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Krakowskiego Klubu Automobilowego oraz przekazów miejscowej ludności. W końcowej części autorzy zamieścili nieznane i ciekawe zdjęcia. Informator jest dostępny w kościele św. Krzyża na Obidowej. W tym roku mija też 50 rocznica stałej pracy duszpasterskiej księży Marianów w kościółku na Obidowej. Poszukujemy też chętnych mieszkańców (wolontariuszy) do pomocy (przetłumaczenia), by wydać jeszcze krótką informację o kościółku w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. 

 

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 23rd. ::: Rdzawka - nasza Mała Ojczyzna