Stypendia dla młodzieży 2016/2017

 

Stypendia dla młodzieży 2016/2017


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka po raz czwarty ufundowało stypendia na rok akademicki 2016/2017 przy wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, drugim źródłem finansowania jest Fundacja Wspomagania Wsi, trzecim źródłem nasze Stowarzyszenie. Komisja Stypendialna określiła warunki uzyskania stypendium takie jak : wynik z matury, dochód w rodzinie na osobę, osoba ta musiała być przyjęta na studia dzienne w uczelni publicznej - kserokopię zaświadczenia o przyjęciu na studia i praca społeczna na rzecz naszej „Małej Ojczyzny”. Wysokość stypendium to 500 zł miesięcznie przez 10 miesięcy. To stypendium jest dużym osiągnięciem i wysiłkiem dla naszego Stowarzyszenia. Zdobyliśmy środki na stypendium dla dwóch maturzystów : p. Sonia Rozbiewska z województwa lubelskiego i p. Marii Jurzec z Rdzawki. Wkład finansowy wzięli na siebie członkowie Stowarzyszenia. Pani Maria odebrała symboliczny dyplom, do pani Sonii wysłaliśmy pocztą. Komisja pracowała w składzie : Tomasz Wójtowicz, Anna Matuszewska, Maria Twaróg, Tadeusz Zając i Leszek Świder.

Szczególne podziękowania należą się p. Tomkowi Wójtowiczowi – przewodniczącemu naszej Komisji Stypendialnej za czas poświęcony na odbieranie poczty, telefonów, e-maili i weryfikowanie informacji.

Pozdrawiam, Leszek.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. ::: Rdzawka - nasza Mała Ojczyzna